„Olimpiada Meșteșuguri Artistice Tradiționale mi-a schimbat direcția în viață”

„Olimpiada Meșteșuguri Artistice Tradiționale mi-a schimbat direcția în viață”

Muzeul ASTRA și Inspectoratul Școlar Județean Sibiu urează olimpicilor premiați la faza națională a Olimpiadei „Meșteșuguri artistice tradiționale” succes și multe satisfacții cu ocazia începutului de an universitar 2024-2025.

„Bucurați-vă de munca depusă! Să aveți parte de o experiență științifică bogată, plină de provocări interesante care să vă conducă la atingerea obiectivelor propuse!”, au transmis reprezentanții celor două instituții.

„Participarea la Olimpiada Meșteșuguri Artistice Tradiționale a fost momentul care mi-a schimbat direcția în viață, transformând o pasiune într-o carieră. Experiența de la Sibiu mi-a deschis porțile către o facultate de prestigiu, oferindu-mi încredere și recunoaștere”, ne-a mărturisit Aura Mihaela Dobre din București.

Aura pictează icoane pe sticlă și a fost admisă la Universitatea din București, Facultatea de Teologie Ortodoxă, Domeniul Arte Vizuale, programul de studii Artă sacră, în baza diplomei care atestă ocuparea locului I la fazele naționale ale Olimpiadei „Meșteșuguri artistice tradiționale”.

„Cu alte cuvinte, vorbim despre încă o misiune îndeplinită pe plan educațional!”, au conchis organizatorii concursului.

Răspunde